E-POSTA LİSTEMİZE
ÜYE OLUN.

En son gelişmelerden haberdar olun.

GAP EP Haberler

Gaziantep Üniversitesi'nde Bilim ve Teknoloji Şenlikleri Gerçekleştirildi.

GAP EYLEM PLANI HIZLA SÜRERKEN, BÖLGEDEKİ ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ BİLİM VE TEKNOLOJİ ŞENLİĞİYLE BULUŞTU.

BÜYÜK BİR EMEĞİN TÜRKİYE VE DÜNYADAKİ ÖNEMLİ GÖSTERGELERİNDEN BİRİ OLAN GÜNEYDOĞU ANADOLU PROJESİ (GAP) EYLEM PLANI ÇERÇEVESİNDE DESTEKLENEN, ÜNİVERSİTELERİN TEKNOPARKLARININ TANITIMINA YÖNELİK PROJE KAPSAMINDA GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ, BİLİM VE TEKNOLOJİ ŞENLİĞİ İLE BULUŞTULAR.

GAP İDARESİ VE GAZİNATEP ÜNİVERSİTESİNİN İŞBİRLİĞİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN VE DÜN (09 ARALIK 2010 PERŞEMBE) BAŞLAYAN ŞENLİĞİN AÇILIŞINI YAPAN GAP İDARESİ BAŞKANI SADRETTİN KARAHOCAGİL BURADA YAĞTIĞI KONUŞMASINDA, BU ETKİNLİKTE BULUNMAKTAN DOLAYI DUYDUĞU MEMNUNİYETİ DİLE GETİREREK, “ZİRAİ ÜNİVERSİTELERİN BÖLGESEL KALKINMANIN LOKOMOTİFLERİ OLDUKLARINA VE BU NEDENLE KALKINMA PROJELERİNİ YÜRÜTÜRKEN ÜNİVERSİTELERİMİZLE DAHA ÇOK İŞBİRLİĞİ YAPMAMIZ GEREKTİĞİNE İNANIYORUM” DEDİ.

KARAHOCAGİL KONUŞMASINDA ŞÖYLE DEVAM ETTİ: “ DÜNYANIN SAYILI KALKINMA PROJELERİNDEN BİRİ OLAN GAP YATIRIMLARININ HIZLANDIRILARAK BÜYÜK BÖLÜMÜNÜN 1012 YILI SONUNA KADAR TAMAMLANMASINI, VATANDAŞLARIMIZIN REFAH, HUZUR VE MUTLULUĞUNUN ARTTIRILMASINI AMAÇLAYAN GAP EYLEM PLANI, BUGÜN BÖLGEDE YAŞANAN HAREKETLİLİĞİN ANA SEBEBİDİR. BÖLGEDE, AĞLIKTAN ALTYAPIYA, EĞİTİMDEN TARIMA HER ALANDA ÇALIŞMALAR DURMAKSIZIN YÜRÜTÜLMEKTEDİR. BUGÜN GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGEMİZ DEVASA BİR ŞANTİYE ALANI GİBİDİR. GAP, PEK ÇOK UZMAN VE YÜZLERCE İŞÇİNİN EKMEK KAPISIDIR. ŞÜPHESİZ BU DURUM, GURUR VERİCİDİR.

GAP EYLEM PLANI’NDA ÜNİVERSİTELERE DAİR EN ÖNEMLİ HEDEFİMİZ, BÖLGENİN TEKNOLOJİ GELİŞTİRME, YENİLİK KAPASİTESİNİN ARTTIRILMASI VE BU ALANDA KURUMSALLAŞMA İÇİN TEKNOPARKLARIN YAYGINLAŞTIRILMASIDIR. BU KAPSAMDA GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ TEKNOPARKI FAALİYETE GEÇMİŞ, DİCLE VE HARRAN ÜNİVERSİTELERİ’NDE İSE TEKNOPARK KURULMA ÇALIŞMALARI SÜRDÜRÜLMEKTEDİR.”

ÜÇ GÜN SÜRECEK ŞENLİKTE (9, 10, 11 ARALIK 2010) ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE, BİLİM VE TEKNOLOJİ ALANINDAKİ SON GELİŞMELER UZMANLARCA AKTARILACAK, ÖĞRENCİLERİN, YAPILACAK DENEYLERE VE EĞLENEREK ÖĞRENECEKLERİ ZİHNİ SİNİR WORKSHOPLARINA KATILIMLARI SAĞLANACAKTIR. ÇEŞİTLİ KONSER VE TİYATRO OYUNLARININ DA SERGİLECENEĞİ BİLİM VE TEKNOLOJİ ŞENLİĞİ’NDE ÖĞRENCİLER, GAP İDARESİ VE İŞ DÜNYASINDAN ÖNEMLİ İSİMLERLE BİR ARAYA GELME FIRSATI DA BULACAKLARDIR.