E-POSTA LİSTEMİZE
ÜYE OLUN.

En son gelişmelerden haberdar olun.

GAP EP Haberler

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan


2002 yılında yüzde 64 olan aşılama oranı bugün yüzde 92'dir.

Sadece KÖYDES için ayırdığımız miktar 1,5 katrilyona ulaştı.

Bu illerimizde TOKİ tarafından 48 bin 570 konut yapıyoruz Doğu ve Güneydoğu illerimiz için 32.000'ini tamamladık. Bunların toplam bedeli yaklaşık 3 katrilyondur .

Bölge genelinde 1.5 katrilyon sosyal yardım gönderdik. Kömür ve soba dağıttık. Sobası olmayanın sobasını da veriyoruz. Kitaplar her yıl okullar açıldığında yavrularımızın önünde sıraların üstünde hazır oluyor.

Tarıma Tam Destek, Bereketli Gelecek ilkesiyle yola çıktık.

Dönemimizde, GAP bölgesine yaklaşık 4 katrilyon tarımsal destek verdik.

Bakınız, kooperatif desteklerinde tarihinin rekorlarını kırdık.

Ülkemiz hayvancılığa verdiğimiz desteklerle gelişiyor. Çünkü geçmiş dönemlerdeki yanlış politikalar nedeniyle hayvancılık bitme noktasına gelmişti

Hayvancılık destekleri 2002 yılında 83 trilyon iken, 2007 yılında 1,3 katrilyon'a yükseltildi.

Vatandaşlarımız her başı sıkıştığında öncelikle devletin şefkat elinin uzandığını görsün, yalnız ve çaresiz kalmasın diye tüm imkanlarımızı seferber ettik.

Her afetten sonra, her deprem veya sel afetinden sonra hükümetimiz sorunlara ivedilikle eğildi, gerekenleri yaptı, yaraları sardı.

Önceki dönemlerde geçici konutlar birkaç yılda yapılabilirken, biz kalıcı konutları kısa sürede tamamlayıp vatandaşımızın hizmetine sunduk.

Bingöllü kardeşlerimiz bilir. Erzurumlu kardeşlerimizde. Depremlerden sonra nasıl hızla çalışmaların sonuçlandırıldığını.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerimizde, çeşitli nedenlerle köylerinden ayrılan ailelerden gönüllü olarak geri dönmek isteyenlerin köye dönüşlerini ya da istedikleri bir yerde iskanını sağlamak üzere Köye Dönüş ve rehabilitasyon Projesi başlattık.

14 ilimizde bu projeyi uyguluyoruz. Bugüne kadar 25 bin haneden 151 bin 469 kişi eskiden yaşadıkları köylere geri döndü.

Bunun için 68 trilyon harcama yaptık.