E-POSTA LİSTEMİZE
ÜYE OLUN.

En son gelişmelerden haberdar olun.

GAP EP Haberler

Yatırımcılar ve sektör temsilcileri Mardin'de buluşuyor.

GAP EYLEM PLANI HIZLA SÜRERKEN, YATIRIMCILAR VE SEKTÖR TEMSİLCİLERİ MARDİN’DE BİR ARAYA GELİYOR.

Büyük bir emeğin Türkiye ve Dünyadaki önemli göstergelerinden biri olan Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Eylem Planı çerçevesinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki yatırım fırsatlarını yatırımcılara aktarmak, bölgenin özel sektör ve kamu temsilcilerini yatırımcılar ile bir araya getirmek maksadıyla 1-2 Aralık’ta GAP İdaresi öncülüğünde Yatırımcı Buluşmaları düzenleniyor.

GAP İdaresi, Mardin Valiliği ve Dicle Kalkınma Ajansı işbirliği ile gerçekleştirilen toplantının açılışı Mardin Valisi Sayın Turhan Ayvaz, GAP İdaresi Başkanı Sayın Sadrettin Karahocagil ve DİKA Genel Sekreteri Sayın Abdullah Erin’in katılımıyla 1 Aralık Perşembe günü saat 09:15’te Hilton Garden Inn Mardin Oteli’nde gerçekleştirilecek.

Toplantı programında bölgenin yatırım olanaklarının tanıtımı ile et, süt, bal, meyve suyu, tarımsal sulama ve turizm alanında sektör toplantıları yer alıyor.

2 Aralık Cuma günü ise toplantı katılımcıları ile Mardin Organize Sanayi Bölgesi’ne ve Altıntoprak’a çalışma ziyaretleri gerçekleştirilerek mevcut yatırımlar ve bazı yatırım olanakları yerinde görülecek.

Çalışma ziyaretlerinin ardından GAP Eylem Planı kapsamında gerçekleştirilen, daha önce Şanlıurfa ve Diyarbakır’da sergilenen “Usta Gözlerden Kentsel ve Sosyal Dokuz Dönüşüm” Fotoğraf Sergisi’nin açılışı gerçekleştirilecek. 9 Aralık tarihine kadar açık kalacak serginin açılışı saat 16:00’da Tarihi Valilik Binası Konak Galeri’de yapılacak.