E-POSTA LİSTEMİZE
ÜYE OLUN.

En son gelişmelerden haberdar olun.

GAP EP Haberler

Dicle Üniversitesi'nde Teknoloji Şenliği

Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Eylem Planı çerçevesinde desteklenen, üniversitelerin teknoparklarının tanıtımına yönelik etkinlikler kapsamında 2010 yılında Gaziantep Üniversitesi’nde ilki gerçekleştirilen teknoloji şenliklerinin ikincisi Dicle Üniversitesi’nde düzenlendi.

GAP İdaresi ve Dicle Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen şenliğin açılışı Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan ve GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil’in katılımıyla 25 Kasım’da Dicle Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. KOSGEB tanıtımı ve Microsoft Türkiye ve Akademik Programlar Yöneticisi Mustafa Kasap’ın sunumunun ardından Yedi Farklı Dilde Müzik dinletisi ile salon programı sona erdi. Salonda süren etkinliklerin yanı sıra oluşturulan fuar alanında üniversite, kamu ve özel sektörden teknolojik gelişmelerin sergilendiği stant alanları da eşzamanlı olarak gün boyunca ziyaret edildi.

26 Kasım Cumartesi günü, Dicle Üniversitesi Teknokent Genel Md. Yrd. Ahmet Akaydın, üniversiteler, araştırma kuruluşları, üretim ve hizmet sektörü kuruluşları arasında inovasyon odaklı işbirliğini geliştirme konularını içeren bir konuşma gerçekleştirdi. Turkcell öncülüğünde mobil hayat ile girişimcilik konu başlığında teknoloji alanındaki son gelişmeler Mahmut İngeç tarafından aktarıldı.

Şenlikte üniversite öğrencileri ve ziyaretçiler teknoloji alanındaki son gelişmeleri uzmanlarından dinleyerek, GAP idaresi yöneticileri, akademisyenler ve iş dünyasından önemli isimler ile bir araya gelme fırsatı buldu.