E-POSTA LİSTEMİZE
ÜYE OLUN.

En son gelişmelerden haberdar olun.

GAP EP Haberler

GAP tasarım merkezi kuruluşu ve diğer faaliyetler için danışmanlığa ilişkin protokol

Gazi Üniversitesi ve GAP İdaresi Başkanlığı arasında GAP Tasarım Merkezi Kuruluşu ve Diğer Faaliyetler için Danışmanlığa ilişkin protokol Gazi Üniversitesi Rektörlüğü’nde 14.02.2012 tarihinde düzenlenen törenle imzalandı.

GAP İdaresi Başkanı Sadrettin Karahocagil ve Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan’ın imzaladığı protokol, Bölgede bulunan işletmelerin yenilikçi kapasitesini artırmayı, ürün tasarlama, geliştirme ihtiyaçlarına cevap vermeyi, işletmelerin rekabet gücünü artırırken bilgi desteği, yönetimsel ve organizasyonel danışmanlık hizmeti sunmayı, işletmeler arasında yenilikçiliğe dayalı dinamik bir işbirliği oluşturmayı hedefliyor.

Protokolün nihai çıktıları arasında “Kolaylaştırıcılık Faaliyetleri”nin yürütüleceği bir tasarım merkezinin kurulması, GAP markalı ürünlerin tanıtılacağı organizasyonların düzenlenmesi ve ödüllendirme mekanizmalarının oluşturulması, ürün tasarımı konusunda faaliyet gösteren eğitim kurumları ve profesyonellerin bölgeye çekilmesi için organizasyonların düzenlenmesi bulunuyor.