E-POSTA LİSTEMİZE
ÜYE OLUN.

En son gelişmelerden haberdar olun.

GAP EP Haberler

Vali Toprak, yapımı süren Çocuk ve Gençlik Merkezi nin inşaatını inceledi.

Merkezin inşaatını inceleyen Vali Mustafa Toprak, yetkililerden süren çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yapımı GAP Eylem Planı çerçevesinde gerçekleştirilen ve Diyarbakır'da sokakta çalışan ve çalıştırılan çocukları rehabilite edip topluma tekrar kazandırılmalarını amaçlayan Çocuk ve Gençlik Merkezinin yapımı son hızıyla sürüyor. Merkezin inşaatını inceleyen Vali Mustafa Toprak, yetkililerden süren çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Şehitlik Mahallesinde Köy Hizmetleri Müdürlüğü tarafından kullanılan alanın, yapılan protokolle Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne devrinin ardından alanda hummalı bir çalışma başlatıldı.

İl Özel İdaresi tarafından 13 dönüm alan üzerinde yapımı devam eden Çocuk ve Gençlik Merkezi inşaatına bir ziyaret gerçekleştiren Vali Mustafa Toprak, dev şantiye görünümlü alandaki yapıların inşaatlarını gezdi. Konu ile ilgili olarak Sosyal Hizmetler İl Müdürü Oktay Taş, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ahmet Akyol, Çevre ve Şehircilik İl Müdür Vekili Hakan Yıldırım ve yüklenici firma yetkililerinden süren çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Toprak, tespit ettiği bazı eksikliklerin giderilmesi hususunda yetkililere talimat verdi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürlü-ğü'ne bağlı olarak faaliyet gösterecek olan Çocuk ve Gençlik Merkezi, GAP Eylem Planı kapsamında 2007-2011 yatırım programına alınmasının ardından çalışmalarına başlandı. 20 yatak kapasitesi ile yatılı olarak çocuklara hizmet verecek merkezde ayrıca çocukların meslek edinmeleri için tasarlanan atölyeler ve sportif alanlar da olacak.

13 dönüm alan üzerinde kurulan merkezde, Diyarbakır ilinde sokakta çalışan ve çalıştırılan çocukların sokağın tehlikelerinden uzaklaştırılmalarını ve daha iyi şartlarda yaşamlarını sürdürmeleri sağlanarak, topluma kazandırılmalarında ciddi bir katkı sağlayacak. Çocuk ve Gençlik Merkezi'nin 2,8 Milyona mal olması bekleniyor.